Zpráva | 1. duben 2019, 23:27

Výcvik na raftech a události posledních březnových dní

Konec března byl pro ledečské dobrovolné hasiče ve znamení výcviku na vodě.
Konal se v sobotu 30.3.2019, konkrétně se jednalo o výcvik na raftech a sjížděl se úsek Smrčná - Ledeč, který je označován jako nejzajímavější na řece Sázavě díky peřejím a balvanům ze Smrčné až do přírodní krajinné rezervace Stvořidla. Tento úsek je rájem pro vodáky, vlny a jazyky mezi balvany vyžadují vodácké zkušenosti a ty v sobotu prověřovaly jednotky SDH Ledeč, SDH Habrek a SDH Hradec.

Přálo nám jak krásné počasí, tak i dostatek vody a všichni jsme si výcvik náležitě užili.

Po návratu na stanici Ledeč byla zahájena zdravověda, kterou vedl Roman Smejkal a Radek Pavelka z SDH Hradec a Jaroslav Jelínek z SDH Ledeč.

K událostem posledních březnových dnů patří také výjezd ze dne 28.3.2019, kdy byl nahlášen požár lesa v Hradci a po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že se jedná o nenahlášené pálení.

V pátek 29.3.2019 se konala na stanici Ledeč schůze, kde se především projednávala účast na Ledečském motocrossu, který se koná 27.4.2019 a přípravy pálení čarodejnic, které každým rokem pořádá město spolu s ledečskými dobrovolnými hasiči 30.4.2019 na Rašovci v Ledči.

Dále v neděli 31.3.2019 vyjely jednotky HZS Ledeč, SDH Ledeč, SDH Hněvkovice a SDH Kožlí k požáru hrabanky do Hněvkovic. Po uhašení se jednotky vrátily na základnu a jednotka SDH Hněvkovice zůstala k dohlídání požářiště.
Jana Doležalová
201486