Hasii Lede nad Szavou
Jmno Heslo

Zprva | 10. duben 2020, 13:26

Série lesních požárů v nouzovém režimu

V předešlém článku nás informoval starosta sboru ledečských dobrovolných hasičů o činnosti a opatření v nouzovém režimu v důsledku s šířením COVID-19, které jsou nezbytné k plné akceschopnosti jednotky a provozu celé stanice.

Díky těmto opatřením je jednotka stále akceschopná a prověřila nás o tom série lesních požárů od 5.4.2020-7.4.2020, kdy jednotka vyjížděla při každém zásahu ve zmenšeném počtu a následně při vrácení na základnu provedla dezinfekci techniky.

Dne 5.4.2020 zasahovala jednotka u požáru hrabanky v Leštince, který pokračoval i druhý den, kdy došlo k opětovnému rozhoření.

Ze dne 6.4.2020 následoval požár hrabanky v Ostrově, kde zasahovalo 9 jednotek hasičů, dále požár hrabanky v Hradci, Pavlově, Dolním Hradci a nakonec ve Vilémovicích, kde taktéž zasahovalo 9 jednotek hasičů.

Sérii požárů ukončil požár hrabanky v Mrzkovicích dne 7.4.2020.

V důsledku vysokého počtu lesních požárů je stále platný zákaz pálení klestí a vypalování trávy, viz článek z webu HZS Kraje Vysočina:

a b c
Jana Doležalová
Fondy Evropsk Unie Kraj Vysoina FOND VYSOINY - fond na podporu rozvoje kraje Vysoina