Hasičské automobily na Vysočině 1945 – 1970

Nakladatelství Tváře, s.r.o., aktuálně vydalo další zdařilou, převážně obrazovou publikaci o hasičských automobilech na Vysočině, tentokrát z období let 1945 až 1970. Autoři Karel Černý a Drahoslav Ryba shromáždili fotografie hasičských vozidel, která sloužila anebo stále slouží hasičům ve městech a obcích našeho kraje. Fotografie jsou působivé mimo jiné i tím, že jsou na nich krom konkrétních vozidel vidět místa, události a osoby, které má čtenář možnost znát, anebo poznávat. Z Ledče jsou zařazeny tři fotografie. Automobilový žebřík ZIL 157 AZ 30, na kterém stojí Libor Hart a lze poznat i zasloužilého hasiče Václava Pokorného staršího a dále Praga RN AS 16 na ledečském mostě a před zbrojnicí.

Kniha je k dostání v ledečském Informačním centru na Husově náměstí.