Technika

Technika SDH

Náš sbor disponuje terénním speciálem CAS 16 na podvozku Renault Camiva CCF 4000. Tento vůz je určen především k hašení ve velmi nepřístupném terénu, zejména lesních požárů. Vozidlo uveze 3000 litrů vody a v zásobě má 400 litrů pěnidla. Je vybaveno čerpadlem o výkonu 1600 l/min. a vysokotlakem o výkonu 40 bar při průtoku 200 l/min, dále pak motorovými pilami, přetlakovou ventilací, plovoucím čerpadlem a řadou dalších věcných prostředků požární ochrany. Osádka 1+4; prostupnost vozidla terénem je opravdu skvělá.

Díky dotačním programům byl sboru dobrovolných hasičů předán nový dopravní automobil Ford Transit kombi L2H2.
Svůj nový automobil sbor získal díky dotaci Ministerstva vnitra – Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky za přispění kraje Vysočina a města Ledeč nad Sázavou.
Ford Transit kombi se svou koncepcí řadí mezi požární automobily silniční kategorie určené k provozu na zpevněných komunikacích. Automobil je na podvozku s pohonem přední nápravy (4×2). Vozidlo je vybaveno zvláštním zvukovým a světelným výstražným zařízením modré barvy a dopravní signalizací oranžové barvy. Uvnitř nákladového prostoru a kabiny posádky je umístěno hasičské vybavení.