Okrsková soutěž v Jedlé 2021 – přidány fotografie Luboše Cihláře

V sobotu dne 11.9.2021 proběhla soutež v požárním útoku družstev okrsku č. 17 Havlíčkobrodského okresu. Historicky poprvé, resp. po asi 60 letech, byla pořádána v Jedlé.

Jedlá se nachází asi 515 metrů nad mořem a název je zřejmě odvozen od zalesnění okolí jedlemi. Obecní úřad zde byl založen v roce 1850, hasičský sbor v roce 1958.

Na start nastoupilo celkem 8 družstev dětí, 2 družtsva žen a 11 družstev mužů. Na slavnostním nástupu je přivítali starosta a místostarosta obce Radek Omelančuk a Jiří Brož, velitel okrsku Jaroslav Tvrdík s bývalým velitelem okrsku Václavem Pokorným, Vítězslav Hess, rozhodčí Bronislava Holková a Rudolf Holek, Roman Krátký, velitel okrsku č. 18, Jiří Cihlář, starosta SDH Číhošť a velitel stanice Jan Šimanovský. Velitelem soutěže byl Miroslav Malimánek, startér Martin Malimánek.

Soutěžilo se pouze v disciplině požární útok, tedy bez zahájení klání soutěží jednotlivců na dráze 100 metrů překážek. Požární útok bývá označován za královskou disciplinu požárního sportu, neboť se v ní kloubí vnitřní a vnější faktory a záleží na spolupráci a koordinaci členů družstva, strojníka, košaře, béčkaře, rozdělovače, proudařů, ale i hasiče vytvářejícího sací vedení od zdroje ke stroji.

Počasí sportovní události přálo a soutěž byla divácky atraktivní a organizačně zvládnutá.

Na slavnostním nástupu v závěru soutěže byli oceněni:

František Kakáček a Jusef Cudlín za dlouholetou činnost ve sboru,

Broňa Holková a Rudolf Holek za dlouholetou činnost v okrsku,

a Roman Krátký, velitel sousedního okrsku č. 18 za trvalou meziokrskovou pomoc při organizování soutěží v požárním sportu.

Výsledné pořadí:

9. Habrek

10. Jedlá

11. Chřenovice

Další fotografie budou uveřejněny na webových stránkách obce Jedlá.

Fotografie označené Olympus DC pořídil Luboš Cihlář.