Výroční vlaná hromada okrsku

V pátek dne 25.2.2022 proběhla ve Bělé výroční valná hromada okrsku č. 17 havlíčkobrodského okresního sdružení hasičů.

Jednání se kromě zástupců sborů všech obcí zůčastnili i hosté, starostka Ledče Ing. Hana Horáková, hospodářka Broňa Holková, starosta Bělé Pavel Lhoťan, okresní ředitel plk. Mgr. Luboš Vacek a oktresní starosta hasičů Josef Stejskal, velitel ledečských hasičů ppor. Bc. Jan Šimanovský, zasloužilí hasiči plk. VV Jaroslav Nácovský a Josef Cihlář, současný a bývalý velitel okrsku Jaroslav Tvrdík a Václav Pokorný a další.

Jednání zahájil a řídil starosta okrsku Josef Borovský. Během jednání zazněly příspěvky všech hostů, kteří seznámili s autuální situací na jejich úsecích a poděkovali hasičům za odvedenou práci za poslední dva roky, které ač byly náročné, podařilo se všechny úkoly na hasiče kladené splnit.

Do plánu práce na další období byly zařazeny zejména následující body:

• Bude provedeno školení odbornosti hasič III. a II. stupně a preventistů
  • Zástupci sborů se zúčastní shromáždění v Jeřišně dne 26.března 2022
  • Je nutno dbát odborné přípravy velitelů a strojníků
  • V Prosíčkách bude zorganizována oslava 120 let od založením tamního SDH a okrsková soutěž dne 4.6.2022
  • Na okresní přebor dne 18.6.2022 bude z okrsku vysláno alepoň jedno družstvo a rovněž bude zorganizován výcvik
  • Letos by dle slov okrskového velitele měl být zaměřen na kyvadlovou dopravu vody
  • Sborům bylo uloženo dbát na akceschopnost a rozvíjet práci s mládeží
  • Dne 25.6.2022 bude zorganizována SDH Kozlov a Vrbka dětská soutěž
  • Oslavy 150. výročí založení SDH v Ledči proběhnou dne 11.6.2022
  • dále jsou v plánu oslavy 130 let založení SDH Číhošť, kde je na 16.7.2022 plánována pohárová soutěž

Jednání trvalo téměř tři hodiny, ale byly projednány veškeré potřebné body a nezbytné organizační záležitosti.

Mgr. Daniel Horký
starosta sboru