Okrsková soutěž 2023 v Ledči na Rašovci

V sobotu dne 27. května 2023 proběhla v Ledči na Rašovci okrsková soutěž v požárním sportu.

V letošním roce vyšlo zorganizování okrskové soutěže havlíčkobrodského okrsku č. 17 na Sbor dobrovolných hasičů v Ledči.

Po několika jednáních a přípravách byla soutěž uspořádána v klasickém formátu pro jednotlivce sto metrů s překážkami a pro družstva požární útok. V disciplině požární útok pak soutěžila družstva žen, dětí, mužů a smíšená družstva.

Velitelem soutěže byl okrskový velitel Ing. Jaroslav Tvrdík, hlavním rozhodčím Jaroslav Jelínek. Štáb soutěže a potřebné týlové zabezpečení zajistili Jana Doležalová, Simona Popelková a Gabriela Hessová. Soutěž moderoval a komentoval mjr. Bc. Jan Šimanovský. Bc. Vítězslav Hess, Lukáš Martínek, Tomáš Krejčík, Štěpán Polák, Miroslav Doležal, Martin Hrinda, Bronislava a Rudolf Holkovi a další pak zajišťovali průběh disciplin z pozic organizátorů, časomír, rozhodčích, apod.

Celkové pořadí bylo výsledkem dvou lepších časů z discipliny sto metrů s překážkami a požárního útoku.

Výsledky

Ženy

 1. Bělá
 2. Habrek
 3. Kozlov

Děti mladší

 1. Hradec
 2. Bělá
 3. Habrek
 4. Kozlov
 5. Vrbka
 6. Číhošť

Děti starší

 1. Hradec st.
 2. Bělá st.
 3. Kozlov st.
 4. Číhošť st.

Útok dospělí

 1. Bělá
 2. Číhošť
 3. Kozlov
 4. Prosíčka
 5. Hradec II
 6. Pavlov
 7. Chřenovice
 8. Hradec I
 9. Vrbka
 10. Habrek

Jednotlivci

 1. Sedláček Chřenovice
 2. Chudoba Číhošť
 3. Šimůnek Hradec

CELKOVÉ POŘADÍ

 1. Číhošť
 2. Bělá
 3. Kozlov
 4. Hradec II
 5. Chřenovice
 6. Pavlov
 7. Prosíčka
 8. Hradec I
 9. Vrbka
 10. Habrek

Vítězové obdrželi zajímavé a hodnotné ceny, diplomy, medaile a poháry.

Za ceny pro soutěžící se patří poděkovat společnostem Schäfer – Sudex, Bernard, Smero, Galatek, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Tiskárna Polákovi Ledeč, Matrix, Smip, Kovo Ledeč, Stappert, Aluniall, Tomis, Brusivo, Sellier & Bellot, CWS, Wandel Czech, Kovofiniš, Clipet, Wikov Sázavan, Coop, Atos, Český červený kříž OS HB, Lékárna Dr. Max, Město a infocentrum Ledeč nad Sázavou, Požární bezpečnost, Zemko Kožlí, Potravinová banka Vysočina a Ekol.

Soutěž byla skvěle připravena a zorganizována, poděkování zaznělo jak ze strany starostky města Ing. Hany Horákové a Mgr. Michala Simandla, tak ze strany představitelů okolních sborů a soutěžících.