Čarodějnice na Rašovci 2024

V úterý dne 30.4.2024 byla na Rašovci ledečskými dobrovolnými hasiči ve spolupráci s městem uspořádána tradiční akce pálení čarodějnic. Na místě byla připravena hranice s čarodějnicí, stánek s občerstvením, ledečské Středisko volného času zajistilo aktivity pro děti a mládež, ozvučení akce zajistil DJ Bříza.

V 15.45 hod. však byl jednotce dobrovolných hasičů vyhlášen poplach a byla s cisternovou automobilovou stříkačkou vyslána k rozsáhlému požáru porostu do Sázavky. Vyhlášený druhý stupeň poplachu nasvědčoval tomu, že se bude jednat o rozsáhlý požár a náročný zásah. Následně byl stupeň poplachu zvýšen na třetí. Na místě zasahovalo přes dvanáct jednotek z celého okolí, na místo byl povolán i vrtulník. Oheň zasáhl 15 ha porostu. Další nepříznivou okolností byl silný vítr.

Vzhledem k nemožnosti odpovídajícího požárně bezpečnostního zajištění akce, vzhledem k rozsáhlému požáru, u kterého ledečská jednotka u Sázavky zasahovala a vzhledem k povětrnostním podmínkám, rozhodli zástupci pořadatele akce, po dohodě se zástupci Hasičského záchranného sboru a místní samosprávy, že připravená hranice na Rašovci nebude zapálena.

Jménem ledečských hasičů a dalších pořadatelů děkujeme všem návštěvníkům akce za pochopení a že i bez plápolajícího ohně s námi strávili příjemné odpoledne a večer, užili si večerní diskotéku i odpolední program, neboť jen díky jim se akce i přes nepříznivé okolnosti vydařila a mohli jsme si všichni užít pálení čarodějnic i bez ohně. Děkujeme.