120 let hasičů v Prosíčkách – okrsková soutěž a Country na kolejích

V sobotu dne 4.6.2022 proběhly v Prosíčkách oslavy 120. výročí založení tamního sboru dobrovolných hasičů. V rámci oslav byla uspořádána rovněž okrsková soutěž okrsku č. 17 havlíčkobrodského okresu. Každý ze třinácti sborů nastoupil k disciplině požární útok a každý sbor postavil na dráhu 100 metrů s překážkami tři členy. Za jednotlivce vyhráli borci z Kozlova. Za Ledeč nastoupili na překážky Martin Hrinda, Dan Horký a Jan Šimanovský. V útocích se dařilo, Ledeč s časem 27.53 obsadila třetí místo. V celkovém pořadí, které bylo výsledkem součtu času požárního útoku a dvou lepších časů z překážkové dráhy, se Ledeč umístila na sedmém místě. Před závěrem programu proběhla ukázka vyprošťování osoby z havarovaného vozidla.

Rovněž byla na žádost organizátora festivalu Country na kolejích v Chřenovicích zajištěna požárně bezpečnostní asistence na této akci. Součástí programu byla kromě vystoupení hudebních skupin i působivá ohnivá show skupiny Synové bouře.

Foto – hasiči Ledeč a Honza Pavouk Šotola.