Den linky 112 – 20 let LTV 112 v ČR

Dnes, v neděli 11. 2., slavíme Evropský den linky tísňového volání 112 a navíc její 20. výročí v České republice. Podle Hasičského záchranného sboru od jejího vzniku odbavila více než 60 milionů hovorů. Linka 112 je jednotné evropské číslo tísňového volání, na které můžete bezplatně volat z mobilního telefonu i na celém území Evropské unie, volat na ni lze i z mobilních telefonů bez vložené SIM karty anebo z uzamčeného přístroje.

Podrobnější informace jsou na https://www.hzscr.cz/clanek/tisnova-linka-112-oslavi-20-let.aspx.

Pro zajímavost a ilustraci připojujeme fotografii, jak před dvaceti lety vypadalo soutěžní družstvo ledečských hasičů a vzpomínku na bleskovou povodeň, která zasáhla ledečské Pivovarské údolí v roce 2004. K tomuto tématu se vrátíme v samostatném příspěvku.